Отборът на Атлетик (Билбао) направи важна крачка към участието си в Лига Европа и през следващия сезон. Селекцията на Ернесто Валверде спечели по инфарктен начин баскто дерби срещу Ейбар. Победата с 1:0 бе подсигурена буквално в последната секунда на двубоя, когато трибуните на "Естадио Мунисипал де Ипуруа" бяха смълчани с гол на Раул Гарсия.

Снимка 290233

В 94-ата минута вратарят на домакините Йоел сътвори страхотно спасяване след удар от фаул на Бенят Ечеберия, но се оказа безпомощен в опитите си да отрази добавката на Раул Гарсия.

Ейбар игра повече от половин час с човек по-малко, след като в 56-ата минута Ескаланте сътвори ужасяващо нарушение срещу Икер Мунияин.

Атлетик пък можеше далеч по-рано да си подсигури важния успех, но късметът не бе на тяхна страна в 62-ата минута, когато удар на превърналия се в герой малко след това - Раул Гарсия срещна лявата греда.

Снимка 290234

Билбао е на шестата позиция в Ла Лига с актив от 56 точки, с една по-малко от петия Виляреал и пункт повече от седмия Реал (Сосиедад). Ейбар пък остава на осмото място с точно 50.

ЕЙБАР - АТЛЕТИК БИЛБАО 0:1

0:1 Раул Гарсия (90+4")

ЧЕРВЕН КАРТОН: Ескуланте (56")

СТАДИОН: "Естадио Мунисипал де Ипуруа"

СЪДИЯ: Карлос Дел Черо

ЕЙБАР: Йоел, Рамис, Луна, Галвес, Капа, Инуй, Педро Леон, Гарсия, Ескаланте, Кике, Енрих (резерви: Риесго, Ривера, Пеня, Дос Сантос, Нано, Хуанка, Адриан)

БИЛБАО: Кепа, Сан Хосе, Балензиага, Лапорт, Алварес, Гарсия, Итураспе, Де Маркос, Адуриц, Муниаин, Иняки Уилямс (резерви: Ирайсоз, Боведа, Бенят, Сусаета, Леке, Рико, Сабин)