Атлетик (Билбао) запази шансове за достигане до местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири. "Лъвовете" сложиха край на негативната си поредица от два мача, побеждавайки борещия се за спасение тим на Елче.

Барселона гледа към челото и ще се опита да измести Севиля

Мачът започва в 22:00 часа

Селекцията на Марселино триумфира с 2:1, като в края трябваше лекичко да потрепери за пълния точков актив.

Резултатът беше открит в 32-ата минута от Алекс Беренгер. Бившият футболист на Торино обра аплодисментите с фантастичен гол. Атакуващият халф получи центриране от Берчиче, за да завърши със странична ножица в мрежата на Бадия.

Четири минути преди последния съдийски сигнал Асиер Виялибре успокои домакините с второ попадение.

До края леко притеснение се настани на "Сан Мамес", когато Хосан намали до 1:2 в 92-ата. В оставащите мигове обаче Елче нямаше необходимите възможности, за да се пребори за ценната точка.

Хетафе победи Майорка с 1:0