Хетафе победи Майорка с минималното 1:0 в двубой от 30-ия кръг на испанската Ла Лига и се откъсна на шест точки над зоната на изпадащите.

Тимът от мадридското предградие стигна до успеха с гол на Борха Майорал в 82-рата минута. Като цяло Хетафе бе по-добрият отбор на терена, особено след почивката.

В 63-тата минута гостите от Майорка останаха с човек по-малко, след като Франко Русо игра с ръка в наказателното поле и получи втори жълт картон, а Хетафе - правото да изпълни дузпа. Енес Юнал се нагърби с изпълнението, но ударът му в долния ляв ъгъл бе избит от вратаря Серхио Рико, а веднага след това стражът спаси и добавка.

Рико обаче капитулира в 82-рата минута, когато Гонсало Вияр центрира към Майорал и той не сбърка за 1:0. Хетефа можеше да направи успеха си и по-убедителен, но в добавеното време удар на Оскар Родригес намери напречната греда.

В класирането Хетафе се изкачи на 14-о място с 32 точки, а Майорка е на 18-а позиция с 26.