Поредно зрелище, качващо адреналина на максимална степен, спиращ дъха мач - каквито и да било епитети и клишета да използваме, няма да сгрешим, ако ги поставим на двубоя Севиля - Реал (Мадрид)!

Челниците в Примера дивисион сътвориха пореден луд сблъсък, само дни след драматичното 3:3 за Купата на Краля на "Рамон Санчес Писхуан", който и днес бе арена на двубоя. Арена, която видя как хората на Хорхе Сампаоли стигнаха до зашеметяващ обрат в последните минути, след който Севиля триумфира за крайното 2:1, а с голяма заслуга за него бе и...капитанът на мадридчани Серхио Рамос, дал старт на обрата с автогол!

Снимка 273138

Източник: uefa.com

Победата доближи победителят в последните три издания на Лига Европа на точка зад лидера в Примера дивисион. След 18-я кръг Реал заема първата позиция с актив от 40 точки, следван от Севиля с 39 и Барселона с 38 пункта.

Добрата новина за формацията на Зинедин Зидан е, че "белия балет" е с мач по-малко заради участието на отбора в Световното клубно първенство.

НА ЖИВО: Севиля - Реал (Мадрид)

Двата отбора повтарят сблъсъците за Купата на Краля

Но да се върнем към случилото се на "Писхуан"...

За разлика от срещата преди няколко дни, тази завърши без голове през първото полувреме - закономерно 0:0 предвид липсата на чисти ситуации, макар че и двата отбора създадоха атаки, които при правилно разгръщане или по-точен завършващ удар можеха да попаднат в целта.

За сметка на това второто полувреме бе шедьовър за непредубеденото зрителското око.

Домакините от Севиля бяха тези, които натикаха съперника в собствената му половина още с началния съдийски сигнал за втората част, а това доведе до спасяване на Кейлор Навас. Последният успя с върха на пръстите си да избие топката в корнер след удар на Витоло.

Надмощието на домакините можеше да бъде затвърдено с гол на Бен Йедер, който в 54-та минута бе намерен по диагонал в наказателното поле, но Навас отново показа рефлекс и спаси удара му по земя.

Снимка 273139

Постепенно футболистите на Зинедин Зидан започнаха да изнасят играта в по-предни позиции, а удар на звездата на мадридчани - Кристиано Роналдо, попадна в обсега на Франко Рико и резултатът отново остана непроменен.

В 63-та минута Реал пропиля най-добрата си възможност от началото на срещата, когато последователно Карим Бензема и Лука Модрич от 4-5 метра не успяха да пратят топката в мрежата след центриране отдясно на Дани Карвахал.

Минути по-късно това стори Кристиано Роналдо! Португлецът не трепна при изпълнение на дузпа, отсъдена за нарушение срещу Дани Карвахал от вратаря Рико - 1:0 за Реал!

Снимка 273141

Изглеждаше, че голът е на път да разколебае играчите на Сампаоли, които в следващите минути не успяваха да стигнат до опасност пред вратата на Навас.

Те обаче владееха повече топката и бяха достатъчно настоятелни, поради което съдбата намигна на домакините. В 84-та минута Марсело извърши грубо нарушение до тъчлинията в половината на Реал, а след последвалото центриране, не кой да е, а капитанът и най-освиркван футболист от привържениците на домакините - Серхио Рамос, засече топката в собствената си врата - 1:1!

Но, както казва друго клише, кулминацията тепърва предстоеше!

Тя дойде в добавеното време, когато севилци успяха да спечелят топката в средата на терена, за да попадне тя в резервата Йоветич. Черногорецът напредна към вратата и с хубав диагонален удар извън наказателното поле прати топката в мрежата на Навас - 2:1 за кеф на близо 60 хиляди на "Санчес Писхуан"!