Севиля и Атлетик (Билбао) завършиха 1:1 в мач, игран на стадион "Санчес Писхуан", наблюдаван от почти 40 хиляди зрители. Домакините имаха игрово превъзходство, но баските успяха да устискат скъпоценното за тях равенство.

Валядолид и Леганес откриха 18-ия кръг със зрелищно 2:2

И двата отбора можеха да спечелят оспорвания двубой

Севиля започна срещата по-добре, но гостите първи стигнаха до гол. Андер Капа реализира в 15-ата минута след хубав удар отляво.

Баските се бранеха отлично и успяха да устискат преднината си до почивката.

В началото на второто полувреме гол на Атлетик беше отменен заради очевидна засада. Малко по късно от Севиля поискаха дузпа, но ВАР не намери нарушение в наказателното поле.

В 60-ата минута Унал Нунес си заби неспасяем автогол след центриране отляво. Люк де Йонг дебнеше зад играча на Атлетик и най-вероятно щеше да реализира, ако топката беше стигнала до него. Малко преди попадението Де Йонг нацели лявата греда на вратата на гостите.

В последните минути удар на Диего Карлос мина до гредата без вратаря на Атлетик да реагира. Въпреки натиска на андалусийците резултатът остана 1:1 до последния съдийски сигнал.

Така Севиля е твърдо на трето място с 35 точки, на 2 зад Реал (Мадрид). Атлетик е на седма позиция преди оставащите 8 мача от кръг №19. Баските имат 29 точки и са на 2 зад вечния съперник Реал Сосиедад, намиращ се на пета позиция.