Отборът на Рома поднесе изключително неприятна изненада на своите верни фенове, след като не успя да се справи със съпротивата на не особено претенциозния си гост в столицата СПАЛ.

Римляните положиха усилия да покажат какво умеят, но старанието на звездите на тима в този мач не беше достатъчно и съставът допусна малко очаквано поражение.

Гостуващият отбор стигна до крайния успех с 2:0, гол от дузпа на Петаня, отбелязан седем минути преди почивката в мача, както и с такъв на Бонифаци, който бе точен в 56-ата минута.

Топката бе в притежание на домакините през огромна част от двубоя, но защитниците на СПАЛ успяваха стоически да отразят всички опасности пред своя вратар, запазвайки мрежата му непокътната.

Снимка 384711

Източник: Twitter

През вторите 45 минути в редиците на Рома бяха извършение редица промени, целящи максималното изостряне на играта в предни позиции, но дори и това не спомогна за така желаната промяна в резултата.

Нещо повече - гостите стигнаха до втори гол, отбелязан след около час игра от Кевин Бонифаци.

Малко преди последния съдийски сигнал главният съдия показа червен картон на вратаря на съперника на Рома Ваня Милинкович-Савич, който е брат на звездата на Лацио, носещ същата фамилия - Сергей.

Така след трите си поредни успеха в Серия "А", Рома се провали пред собствените си фенове, оставайки на шестата позиция във временното класиране. За гостите трите точки могат да се окажат от особено голяма важност за намирането на верния ритъм и място в подреждането, като за момента съставът е в средата на таблицата.

В следващия си двубой в шампионата римляните гостуват на Наполи, а след това за тях предстои и тежка визита във Флоренция.

Ди Франческо: Оттегляне на Де Роси? Той вече е мой асистент

"С лекота може да стане много добър треньор"