Виляреал победи Реал (Мадрид) с 2:1 в трети мач от 16-ия кръг на Ла Лига. Реал продължи лошата си серия на "Ел Мадригал" и на този стадион e без победа от 2015-та година. Този двубой ще остане в историята на Реал (Мадрид), тъй като за първи път в 120-годишната си история отборът стартира мач без испанец в стартовия състав.

Виляреал изигра най-добрия си мач от началото на сезона и заслужено победи настоящия шампион на Испания и Европа.

Снимка 601643

Източник: EPA/БГНЕС

Хората на Кике Сетиен доминираха и контролираха от началото до края. Те не успяха да отбележат гол през първото полувреме, а най-добър шанс имаше Кокелан, чийто удар срещна гредата.

Второто полувреме започна с попадение на "жълтата подводница" за 1:0. В 47-ата минута Ферлан Менди сгреши свое подаване, след което последва пас към Пино, който насочи топката зад гърба на Тубо Куртоа. Върналият се Менди се опита да избие, но само отклони кълбото в мрежата.

Барселона с лесен жребий за Купата, Реал изтегли късата клечка

Мачовете ще се изиграят в периода 17-19 януари

Реал изравни от дузпа чрез Бензема в 60-ата минута, а три минути по-късно Сото Градо отсъди дузпа и на отсрещната врата. Джерард Морено застана зад топката и отново изведе "жълтата подводница" напред в резултата.

До края Виляреал имаше още няколко добри положения, като най-сериозното от тях дойде в последната минута на добавеното време, когато Данжума не успя да прати топката в празната врата от около 25 метра.

С победата Виляреал събра 27 точки в актива си и се намира на пета позиция, а Реал е втори с 38 пункта.

По-късно тази вечер са двубоите Майорка-Валядолид и Еспаньол-Жирона. В неделя е дербито на кръга в Примера дивисион между Атлетико (Мадрид) и Барселона.