Грандът на испанския и европейски футбол Реал (Мадрид) спечели по категоричен начин гостуването си на Гранада с 4:0, в срещата между двата тима от програмата на 10-ия кръг на Ла Лига.

Роналдо откри още във втората минута, а освен него се разписаха Бензема и на два пъти Хамес Родригес.

Двубоят стартира вихрено за гостите от столицата, които след само няколко секунди вече водеха в резултата. Головата сметка на тима бе открита от мегазвездата на "кралете" Кристиано Роналдо.

За португалския ас това бе мач номер 700 в професионалната му кариера, що се отнася до официалните срещи на футболиста. Нападателят се подвизава от 13 години в мъжкия футбол и има средно по 50 мача на сезон. За 699 мача има общо 447 гола. Средно това прави по 0,63 гола на мач, но след преминаването си в Реал този показател е вече над 1,05 попадения.

След половин час игра Хамес покачи резултата на 2:0 в полза на "белите", а 9 минути след почивката "класиката" вече бе факт, с гол на навлизащия във все по-добра форма френски таран Карим Бензема.

Четири минути преди изтичането на редовното време, с втория си гол днес, Родригес оформи оказалото се и крайно 0:4, затвърждавайки перфектните си изяви тази вечер, а ако не бяха пропуските на Роналдо и Бензема, резултатът днес можеше да се окаже далеч по-впечатляващ за "галактикос".

Реал (Мадрид) оглави временното класиране, като малко преди двубоя на Барселона от текущия кръг мадридчани имат 24 точки - 2 повече от каталунците и 3-ия тим в таблицата - Севиля.