Реал (Мадрид) постигна очакван успех при визитата си на Реал Сарагоса в среща от 1/8-финалите в турнира за Купата на Краля.

Битката на стадион "Ла Ромареда" завърши при показателното 4:0 в полза на столичани.

Зинедин Зидан повика общо 19 футболисти за гостуването, като показа колко сериозно гледа на състезанието, залагайки на почти всички свои обичайни титуляри.

Реал (Мадрид) дава Хамес за звезда на Наполи

"Белите" искат Фабиан Руис

Гарет Бейл, който вече тренира пълноценно, отново не попадна в групата, но това бе единствената по-странна подробност в тази насока. Някои от останалите звезди също не играха срещу Сарагоса. Техният случай обаче бе различен, защото Зидан заяви предварително, че е решил да ги съхрани за следващите тежки изпитания тима.

Реал не пуска Себайос във Валесия, готов е да го върне на Бетис

Играчът най-вероятно ще приключи наема си в Арсенал

Младият Винисиус Жуниор не само излезе на терена, но стигна и до нов гол с екипа на тима.

Преди това да се случи обаче, до голяма степен всякаква интрига в мача вече беше заличена.

Наказателната акция на гостите започна още преди да са изминали 6 минути, като резултатът беше открит от Рафаел Варан, дал ранна преднина на "галактикос" с изпълнение в типичния си стил.

Снимка 464097

Източник: Twitter

В 32-ата минута и Лукас Васкес беше точен, покачвайки на 2:0.

Снимка 464096

Винисиус вкара своето попадение 18 минути преди последния съдийски сигнал в срещата, като по този начин остави предшестващите гола му няколко акции за домакините като просто подробност от срещата.

Снимка 460683

Карим Бензема вкара дежурното си попадение за Реал в 80-ата минута, като с това оформи и крайния резултат.

До момента това е най-убедителният успех на тази фаза от надпреварата, в тазгодишното ѝ издание.