Реал (Мадрид) разби като гост Осасуна с 4:1 в двубой от 23-ия кръг на испанската Ла Лига. Домакините успяха да вкарат първи гол, но това само ядоса повече момчетата на Зинедин Зидан, които успяха да отбележат 4 безответни гола. С тази победа "кралският клуб" дръпна с 6 точки пред Барса на върха, преди каталунците да изиграят мача си с Бетис по-късно днес. Футболистите на Хагоба Арасате пък са на 12-ата позиция с 28 точки.

Двубоят тръгна отлично за домакините, които още в 14-ата минута излязоха напред в резултата. След изпълнение на корнер, топката стигна до Унай Гарсия, който я заби неспасяемо във вратата на Тибо Куртоа.

Реал (Сосиедад) победи трудно Атлетик (Билбао) с 2:1

Всички попадения паднаха през втората част

Преднината на Осасуна бе стопена след 19 минути, когато Гарет Бейл пробва да шутира, топката му бе блокирана, но тя попадна в Иско, който с удар от воле матира Ерера за 1:1. 5 минути по-късно отново след корнер, топката кацна на главата на Каземиро, който пробва удар, но се получи асистенция за Рамос, който допълни топката във вратата за да направи пълен обрат в мача.

Снимка 465850

Източник: EPA/БГНЕС

Реал стигна и до 3-то попадение, след като Карим Бензема напредна в наказателното поле и пусна скрит пас за Лукас Васкес, който стреля, вратарят Ерера не се намеси по най-добрия начин и топката влезе във вратата на домакините за 3:1.

Атлетико (Мадрид) спечели домакинството си на Гранада с 1:0

Минимална победа и вече далеч по-малко нерви за Чоло и Атлетико

Важен успех за "рохибланкос"

До края на срещата имаше време и за Лука Йович да се разпише, след като Валверде му подаде, а сърбинът отправи страхотно воле в горния ъгъл на вратата, за да оформи крайното 4:1 за "белия балет".

Минута по-късно домакините можеха да стигнат до второ попадение, но ударът на Перес срещна горната греда на Куртоа.

В следващия кръг от Ла Лига, Реал ще посрещне Селта, докато Осасуна е гост на Атлетик (Билбао).

Валядолид и Виляреал завършиха наравно 1:1