Отборът на Реал (Мадрид) разби Майорка с категоричното 6:1 на стадион "Сантяго Бернабеу" в двубой от 6-тия кръг на Ла Лига.

"Белият балет" не остави никакви съмнения кой е по-добрият от двата отбора и още през първото полувреме успя да наниже 3 гола. В 3-та минута Карим Бензема изведе своите напред, а Марко Асенсио се разписа в 24-та и 29-та минута. Между двете попадения на испанеца - Майорка върна един гол чрез Кангин Лий(25').

Севиля надви Валенсия и се намести в Топ 3 на Ла Лига

Севилци постигнаха убедителна победа с 3:1

Десет минути след подновяването на играта Асенсио оформи своя хеттрик. Той получи асистенция от Бензема и резултатът набъбна до 4:1. В последните десет минути на мача Реал вкара още два гола. Бензема отбеляза втория си гол в 80-та минута, а Иско оформи крайното 6:1 в 84-та.

Реал (Мадрид) е едноличен лидер в класирането със събрани 16 точки от 6 мача и вече внушителната голова разлика 21:8. Майорка се намира в средата на таблицата с 8 пункта.