Отборът на Севиля измести Валенсия от третата позиция в Ла Лига след успех с 3:1 в дербито от 6-ия кръг на Ла Лига, което се игра на стадион "Рамон Санчес Писхуан".

Домакините изиграха отлично първо полувреме и успяха да вкарат цели три попадения. Още в 3-ата минута Алехандро Гомес бе точен за 1:0, а в 15-ата Тони Лато си отбеляза автогол. В 22-ата Рафа Мир вкара дебютното си попадение за отбора и резултатът стана класически.

Нападател на Севиля попадна в полезрението на Арсенал

"Артилеристите" гледат на Юсеф Ен-Несири като потенциален заместник на Пиер-Емерик Обамеянг

В 31-вата минута Уго Дуро върна едно попадение, но силите на "прилепите" не стигнаха за нищо повече и Севиля се поздрави с трите точки.

С победата Севиля се изкачи на 3-то място във временното класиране с 11 точки, но севилци имат и мач по-малко. Валенсия е на 4-та позиция с 10 пункта от 6 двубоя.