Реал (Мадрид) стартира новия сезон в Испания с равенство. "Кралският" клуб завърши без попадения - 0:0 като гост на Реал Сосиедад.

Дебют за домакините направи испанската легенда Давид Силва, който се появи на терена в средата на второто полувреме.

Давид Силва: Дори не съм си и мечтал за толкова много трофеи със Сити

"Младите футболисти не мечтаят за нещо такова"

За Реал първи минути записаха младоците Марви и Арибас Калво, а като титуляр започна Мартин Йодегор.

Снимка 497064

Източник: Twitter

В 14-та минута столичният гранд изгради добра постепенна атака, а след двойно подаване между Бензема и Кроос французинът стреля по земята, но без успех.

В 36-та минута мадридчани имаха претенции за дузпа, след като удар на Серхио Рамос с глава се отби в тялото на защитник на баските. Повторенията обаче показаха, че претенциите на гостите са неоснователни.

Зидан: Бейл не си тръгва по моя вина

"Темата е по-сложна"

Малко след това Бензема можеше да се възползва от грешна на вратаря, преодоля го, но от малък ъгъл не успя да улучи вратата.

Снимка 497065

В края на първата част Александър Исак бе изведен сам срещу Тибо Куртоа, но белгиецът успя да избие.

Реал (Мадрид) отговори с удар на Бензема, който бе блокиран от Елустондо.

Реал (Мадрид) не се интересува от Деле Али

Тотнъм продава своя плеймейкър

В 57-та минута звездата на домакините Микел Оярсабал бе оставен непокрит на границата на наказателното поле и стреля без подготовка, но не успя да затрудни Куртоа.

Това бе и последната по-сериозна ситуация пред една от двете врати, като до отбелязване на попадения така и не се стигна.