Треньорът на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти пое вината за тежкото поражение в Ел Класико, но призова да не се правят драми от тази загуба.

"Началото беше добро, но след първия гол загубихме контрола върху мача. Барса ни създаде много проблеми и логично вкара и второ попадение. На почивката направихме промени и заиграхме с трима защитници. През второто полувреме исках да пресираме малко по-високо, но не се получи, не и този ден. Това е по моя вина.

Барселона победи Реал (Мадрид) с 4:0 в Ел Класико

Барса п0:4ерни "белия балет" - каталунците разбиха Реал насред Мадрид в Ел Класико

Каталунците с първи успех над мадридчани от 5 мача насам

Това е тежка загуба, не го крия. Получихме сериозен удар, загубихме битката за Ел Класико. Бяхме неузнаваеми, всичко се обърка. Трябва да забравим за този мач и да продължим напред.

Но ние имаме предимство в Ла Лига и трябва да останем спокойни, да изчакаме контузените да се възстановят. Няма нужда да се драматизира нито загубата, нито играта", заяви Анчелоти.