Барселона разби Реал (Мадрид) насред "Сантяго Бернабеу"!

Каталунците се наложиха с 4:0, за да триумфират за първи път от пет поредни мача срещу "белия балет".

Триумфът на тима на Шави Ернандес дойде след попадения на Обамеянг, който се разписа на два пъти, както и Араухо, Торес.

Снимка 567537

След този мач, Реал остава убедителен лидер, но вече със сериозно разклатено самочувствие. "Белия балет" води на върха с 66 точки, на 9 пред втория Севиля.

Барселона пък е с 54 пункта, заемайки 3-ата позиция.

Време е за Ел Класико! Реал и Барса пак ще разчистват сметки помежду си

Двубоят е тази вечер от 22:00 часа

Барселона започна по-уверено мача и със сериозен натиск, който даде резултат в 29-ата минута. Дембеле проби по фланга и центрира към Обамеянг, който с глава се разписа за 0:1.

Снимка 567534

В 38-ата минута Дембеле изпълни от корнер и Араухо засече с глава, за да удвои преднината на Барса. През втората част каталунците продължиха да са по-дейният отбор на терена.

В 47-ата минута, Пиер-Емерик Обамеянг демонстрира страхотен поглед и подаде към Феран Торес, който хладнокръвно оплете топката в горния десен ъгъл за 0:3.

Кошмарът за "белия балет" нямаше край.

Снимка 567536

В 53-ата минута Обамеянг пое подаване и от наказателното поле прати топката над Тибо Куртоа, който не беше на линията си. Първоначално попадението не беше зачетено заради засада на Торес при ситуацията, но след намесата на ВАР, резултатът стана безмилостен за домакините - 0:4.

Снимка 567535

До края на мача, Реал така и не успя да измисли нещо смислено в атака, а отсъствието на Карим Бензема бе повече от видно за състава, който преди седмица направи геройски обрат в Шампионска лига срещу ПСЖ, именно чрез французина.

Реал  - Барселона 0:4

0:1 Пиер-Емерик Обамеянг 29"

0:2 Роналд Араухо 38"

0:3 Феран Торес 47"

0:4 Пиер-Емерик Обамеянг 53"

Реал Мадрид: Куртоа, Карвахал (46 - Мариано), Милитао, Алаба, Начо (63 - Васкес), Каземиро, Кроос (46 - Камавинга), Модрич, Валверде, Винисиус, Родриго (63 - Асенсио)

Барселона: Тер Стеген, Алба (86 - Алвеш), Гарсия, Пике, Араухо, Бускетс, Ф. Де Йонг (71 - Гави), Педри (86 - Нико), Дембеле (80 - Траоре), Феран, Обамеянг (71 - Депай)