Турнир: efbet Лига Стадион: "Локомотив", гр. София Зрители: 233

Септември - Лудогорец 0:2 в мач от efbet Лига

Ранен червен картон ги започна, а злощастен автогол довърши младоците от Септември срещу Лудогорец

"Орлите" отново са еднолично на първото място в efbet Лига

Михаил Полендаков е заменен, като останалото време ще принадлежи за Николай Дросев.

82′
Снимка 687453

Източник: startphoto.bg

80′

Едно от малкото интересни събития през втората част дойде в 80-ата минута. Появилият се като резерва Спас Делев можеше да се разпише секунди след включването му в мача, при това с глава, но изстрелът му попадна в обсега на Димитър Шейтанов.

78′

Сон напуска терена, за да отстъпи мястото си на Дени Групер.

Снимка 687451

78′

Спас Делев влиза за оставащите минути от срещата. Напуска терена Рик Джонатан.

75′

Величковски се появява в игра за Септември, а срещата приключва за Фурие.

64′

Ивайло Чочев отстъпва мястото си на Дуарте.

Снимка 687447

61′

Чико Амаде ще замени Мартин Моран от състава на Септември.

56′

Мани Ачол влиза в игра за Септември, а замененият ще бъде Виктор Очай.

54′

АВТОГОЛ! 0:2! МАРТИН ХРИСТОВ! Септември играеше смело, но късметът определено не бе на страната на домакините, които в 54-ата минута вече изоставаха с две попадения. Талантливият бранител Мартин Христов имаше злата участ да стане автор на автогол. До него се стигна, след като Ивайло Чочев отигра с глава към десния ъгъл чудесно центриране на свой съотборник. Застаналият на далечната греда Христов се опита да избави своите от най-тежката участ, ала кълбото се отклони в страничния стълб, удари гърба му и премина невъзмутимо зад голлинията.

54′

Ерик Маркуш е време да се появи терена, а излизащият е Кайо Видал.

46′
Снимка 687441

46′

Новото попълнение Ксандро Шенк се появява за първи път в игра за Септември. Напускащият е Борислав Рупанов.

46′

Квадво Дуа впиза в игра за Лудогорец, а напускащият е имащият картон Агибу Камара.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+3′

ПОЧИВКА!

45+2′

ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! 0:1! РУАН КРУЗ! Шампионът на България демонстрира търпение и все пак се оттегли на почивката с гол преднина. Хората на Йовичевич дочакаха своя момент във втората минута от добавеното продължение. Попадението беше дело на Руан Круз, който се оказа на точната позиция за отправянето на голова добавка, след като секунди преди това Шейтанов бе спасил по великолепен начин удар на Ивайло Чочев.

41′

Руан Круз се засуети при добра възможност за "орлите" да открият резултата малко преди почивката. Тогава бразилецът получи пас около дузпата, но се нуждаеше от прекалено много време, за да настрои своя изстрел и в крайна сметка беше блокиран от футболист на Септември.

Снимка 687440

36′

Агибу Камара от Лудогорец получи жълт картон заради груби действия в атака.

32′

Кайо Видал отново попадна под светлините на прожекторите. Този път в 32-ата, когато се оказа на точното място след отбита топка. Последвалият му изстрел премина високо над горната греда.

29′
Снимка 687437

21′

ДИРЕКТЕН ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА ВЪРБАНОВ! Непоправимо числено неравенство беляза мача с настъпване на 21-ата минута. Тогава футболистите на Септември имаха изключителния малшанс да останат с човек по-малко. Младият Георги Върбанов се оказа в ролята на последен в защита и направи отчаян опит да наруши баланса на поелия към вратата на столичани Кайо Видал. Бразилецът падна на тревата, а контактът между двамата се оказа достатъчен за рефера Кристиян Колев, който прати преждевременно под душовете №27 от "виненочервените".

17′

Септември нагледно демонстрира, че няма да се брани 90 минути, а по-скоро ще очаква своя шанс след бързи комбинации. Няколко такива впечатлиха около 17-ата минута, когато топката беше изпращана от фланга към наказателното поле. Създаваше се и леко напрежение, но защитата на Лудогорец, в лицето на Алмейда и Вердон, се справяше с предизвикателствата.

Снимка 687435

13′

Рик Джонатан продължи да бъде футболистът, който тормози най-много защитата на септемврийци. В 13-ата минута той демонстрира скорост и непримиримост по фланга, след което навлезе вътре към наказателното поле. Там съумя да отправи и изстрел, който обаче не намери далечния ъгъл на Шейтанов.

7′

Колебливото начало нямаше пагубен ефект върху селекцията на Митов, която постепенно започна да контролира повече топката и да пренесе играта в центъра на терена.

Снимка 687434

2′

РИК ДЖОНАТАН! Лудогорец можеше да започне по мечтан начин гостуването си в квартал "Надежда". Още в 30-ата секунда на мача стражът на домакините - Димитър Шейтанов сбърка при отиграването си с топката и я подари на дебнещия Рик Джонатан. Бразилецът реши да копва към опразнената врата, ала не беше достатъчно убедителен при своя завършващ изстрел.

1′