Юношите младша възраст на ЦСКА (родени 1990 г.) победиха с категоричното 4:1 връстниците си от Ботев (Пд) в първа 1/2-финална среща от Републиканското първенство, която се игра на базата на "червените" на Панчарево.

"Армейците" започнаха вихрено двубоя, като още до 15-ата минута Димитър Коларов отбеляза две попадения във вратата на пловдивчани. Последва попадение и на Александър Тонев, който оформи класическото 3:0.

През втората част "канарчетата" успяха да намалят на 1:3, но малко преди края Димитър Коларов, който бе над всички, отбеляза третия си гол в мача за крайното 4:1. Реваншът на стадион "Христо Ботев" в Пловдив ще се играе на 4 юли от 18,00 часа.

В другата 1/2-финална среща при младшата възраст отборите на Марица и Пирин 2001 (Благоевград) завършиха 1:1 в Пловдив и отложиха определянето на крайният победител за 4 юли, когато ще е реванша в село Покровник.