Селекцията на Илиан Илиев удари "смърфовете" в последния четвърт час на мача

Георги Каракашев бърза да напусне терена, за да бъде заменен от Мартин Хайдаров.

81′

Време е в действие да видим и ветеранът Клаудиу Кешеру. Напуска Дуду.

81′

ГООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! 1:2! ВЛАТКО ДРОБАРОВ! Екшънът в понеделник вечер придоби драматичен обрат, след като Черно море отбеляза съкрушително попадение в мрежата на "смърфовете". Северномакедонският бранител Влатко Дробаров се пласира по най-добрия начин след корнер и с глава насочи неспаяемо, докарвайки до делириум резервната скамейка на вицешампионите ни.

77′

Владимир Медвед се появява в игра вместо Жулиен Лами.

77′

Мартин Петков влиза в игра за Локомотив, напуска Николас Пенев.

74′

ГОООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! 1:1! ИСА! Четвърт час преди последния съдийски сигнал, паритетът на "Лаута" беше възстановен. Дуду направи включване по фланга, след което центрира в наказателното поле. Там резервата Исмаил Иса надскочи персоналния си пазач и отправи удар с глава, който предизвиква спасяване от Томов. Пред опитния нападател обаче се откри и шанс за голова добавка, тъй като изпревари Мартин Паскалев и на празна врата вкара за 1:1.

73′

Ивайло Иванов излиза от игра, а влизащият е Йоан Н'Зи.

72′

Митчи Нтело влиза в игра, а напускащият е Митко Илиев.

70′
Снимка 679391

63′

Едгар Пашеко освежава атаката на варненци, а напускащият е Мазир Сула.

Снимка 679394

63′

Брено е заменен от опитния централен нападател Исмаил Иса.

62′

Начо Паис влиза в игра за Черно море, а излизащият е Даниел Димов.

61′

ГООЛ ЗА ЛОКО (ПД)! 1:0! ЖУЛИЕН ЛАМИ! На "Лаута" справедливостта не само, че не възтържествува, ами след няколко минути домакините от Локо успяха и да поведат в резултата. Георги Каракашев проби със самочувствие през центъра, след което намери точния тайминг, за да изведе Жулиен Лами зад гърба на варненската отбрана. Французинът отправи отличен шут по диагонал, който не остави шанс на Илиев за 1:0.

58′

Дуду получава жълт картон.

51′

СКАНДАЛНО ОТСЪЖДАНЕ!51-ата минута на двубоя бе белязана от изключително странното решение на главния съдия Васимир Ел Хатиб. За учудване на футболистите на Черно море, категорична дузпа в полза на "моряците" не бе отсъдена. Брено навлезе в наказателното поле и отправи изстрел, който бе отразен от Томов по прекрасен начин. Мазир Сула притича към отбитата топка, за да сътвори добавка, но в този миг легионерът беше сборен от опиталия се също да стигне до кълбото вратар на Локо. Главният арбитър обаче избра възможно най-грешната опция, чрез която да подмине наказателния удар, а именно "фаул в атака".

Снимка 679392

49′

Второто полувреме на срещата започна с хубава акция на Черно море, при която Сула се освободи технично и веднага опита да шутира, ала не намери очертанията на вратата.

47′
Снимка 679389

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

42′

ДОНЧЕВ! Малко преди сигнала за почивка, вицешампионите от сезон 2023/24 бяха изключително близо до осигуряване лидерството в резултата. Мазир Сула демонстрира страхотната си техника и с елегантно копване изпрати кълбото за непокрития в наказателното поле Асен Дончев. №8 на Черно море имаше възможността да шутира от непосредствена близост, но и срещна ответната реакция на стража Томов, който както гласи клишето "направи себе си по-голям", и с отличен рефлекс избави Локо от много неприятен момент.

39′

Капитанът на Черно море - Даниел Димов, получава официален жълт картон.

Снимка 679390

32′

Ангел Лясков направи впечатляващо включване по левия фронт на локомотивската атака в 32-ата минута. Бившият футболист на ЦСКА навлезе в наказателното поле и направи двойно подаване с Митко Илиев. Пред защитника дори се отвори коридор за стрелба, който за негова жалост беше изключително слаб и лесно париран от Пламен Илиев.

24′

ЖИВКО АТАНАСОВ!! Черно море опита да се възползва от статично положение в своя полза с настъпването на 24-ата минута. Асен Дончев запрати центрирането си към далечната греда, където Живко Атанасов отигра с глава. Стражът Томов демонстрира добра реакция и направи ключово спасяване. След това беше отсъдено нарушение в атака на Влатко Дробаров.

Снимка 679388

16′

Хорхе Сегура получава жълт картон, първият в мача.

11′

Черно море отговори в 11-ата минута със солидно положение, след като Мазир Сула получи пас около точката на дузпата и нанесе силен удар, но Кристиян Пешов сложи тялото си на пътя на топката и блокира изстрела на полузащитника.

10′

Домакините от Локомотив (Пловдив) поискаха дузпа в своя полза с настъпването на 10-ата минута. Броженията на "смърфовете" не бяха особено сериозни, а и Васимир Ел Хатиб набързо ги укроти с жестове, че няма как да отсъди 11-метров наказателен удар.

Снимка 679387

8′

Виктор Попов се намеси отлично за Черно море в осмата минута, когато националът на България се хвърли на решителен шпагат, за да блокира изстрела на Жулиен Лами.

2′

Локомотив (Пд) вече повече от пет години нямаше домакинско поражение от Черно море. Може би, възползвайки се от тази тенденция, "смърфовете" стартираха двубоя с идея по-високо самочувствие. Първата опасност беше регистрирана още в 60-ата секунда, когато Ивайло Иванов продължи центрирана топка от корнер, но на втора греда нямаше кой да засече в мрежата на Пламен Илиев.

1′