Днес на тепиха в Париж започват борбите в свободния стил. Наш представител там е Магомед Рамазанов.

Първи негов съперник ще бъде Александър Мур (Канада) в категория до 86 кг. Той ще се бори на тепих С, а срещата му е пета по програма.

Стартът е от 12:00 часа българско време.

През 2024 година Рамазанов записа общо 14 срещи, като победи в 12 от тях и допусна 2 загуби.

На първия рейтингов турнир в Загреб взе златен медал. На Европейското завърши на осмо място, а на Олимпийските квалификации в Баку на шесто. Той си осигури участие в Париж с победа на квалификациите в Истанбул.

Снимка 677957

Източник: startphoto.bg

ЕТО КАК СЕ ПРЕДСТАВЯ МАГОМЕД РАМАЗАНОВ:

Перфектен осминафинал направи Магомед Рамазанов! Нашето момче буквално смаза съперника си от Канада пред препълнената с Генова зала.

Той дръпна с 4:0 точки през първата част, а след почивката бързо довърши започнатото. Опонентът върна две точки, но след това Рамазанов се развихри и победи с 12:2 и технически туш, 1:33 минути преди края на срещата.

Снимка 677958

Съперник на Магомед на четвъртфинала беше Жавраил Шапиев от Узбекистан. Рамазанов губеше с 0:1 на почивката. След нея отново демонстрира огромна класа!

2:21 минути преди края на схватката, българският лъв обърна до 4:1 в своя полза, а след това тушира Шапиев за радост на публиката, която дълго аплодира нашето момче. Така той е на полуфинал и ще се бори за медал на Олимпиадата! Дано да се бори за златен!

Полуфиналите са от 19:15 часа. След това са финалите, където за злато днес излиза Семен Новиков.

Снимка 677975

Съперник на Рамазанов на полуфинала беше американецът Арън Брукс. Каква борба само направи Магомед! Той губеше с 0:3 точки на почивката.

Снимка 678058

През втората част намали на 2:3, след което натисна съперника. Мислехме, че Брукс е туширан, но не й според съдийката.

Снимка 678056

Времето изтичаше! Оставаха три секунди! Буквално в последната, Рамазанов обърна до 4:3 в своя полза и накара хората в залата да избухнат в еуфория. Велика победа! Утре нашият борец ще се бори за златния медал!

Както и при Семен Новиков, съперникът на Рамазанов на финала е от Иран - Хасан Яздани. За първи път от 24 години насам България има двама финалисти на Олимпиада в мъжката борба. Тогава бяха Армен Назарян и Серафим Бързаков, а сега Семен Новиков и Магомед Рамазанов.