Макар и футболните фенове да са лишени от големите първенства на Стария континент, зрелище в днешния съботен следобед имаше в руската Премиер лига. Лидерът Зенит се завърна на победния път след две поредни равенства, разбивайки на свой терен десетия Урал със 7:1. 67 минути за гостите записа националът Николай Димитров.

По този начин Зенит дръпна с девет точки на втория Краснодар, който е с мач по-малко и утре има тежка визита на борещия се за спасение тим на Сочи.

Селекцията на Сергей Семак подсигури своя триумф още до почивката, когато вече водеше с 4:0. Отличен мач за питерци изигра иранската звезда Сердар Азмун, който впечатли с хеттрик. Две попадения добави руският национал Артьом Дзюба, а по веднъж мрежата на Урал намериха Себастиан Дриуси и преминалият през редиците на Барселона - Малком.

Спартак (Москва) се доближи до местата, даващи право на участие в евротурнирите

Руският гранд надви Оренбург с 3:1

Почетното попадение за селекцията от Екатеринбург отбеляза Панюков от дузпа в 65-ата минута.

ЗЕНИТ - УРАЛ 7:1

1:0 Азмун (8"), 2:0 Дзюба (12"), 3:0 Азмун (15"), 4:0 Малком (27"), 5:0 Азмун (61"), 5:1 Панюков-дузпа (65"), 6:1 Дриуси (69"), 7:1 Дзюба - дузпа (72")