Спартак (Москва) се доближи на две точки от шестото място, което дава право на участие в Лига Европа, след като победи с 3:1 като гост Оренбург в двубой от 22-рия кръг на руската Премиер Лига.

Домакините поведоха след гол на Джоел Фамейе в 17-ата минута. Расказов не успя да изчисти добре топката с глава след ъглов удар пред вратата на Спартак. Радаков върна топката в малкото наказателно поле, където ганаецът подложи глава и с удар отблизо откри резултата. В самия край на първото полувреме Есекиел Понсе изравни резултата, след като бе оставен от три-четири метра да прати топката във вратата.

Джордан Ларсон направи пълен обрат след хубав изстрел от границата на наказателното поле в 72-рата минута. В добавеното време Резиуан Мирзов оформи крайния резултат, след като завърши хладнокръвно контраатака на гостите.

В Европа все още има първенства, които не са спрени, очаква се това да се случи скоро