Световният рекордьор в спринта на 100 и 200 метра Юсейн Болт вкара първите си голове във футболната си кариера. Ямаецът се разписа два пъти при победата на Сентрал Коуст Маринърс с 4:0 над Макартър Саут Уест Юнайтед.

Болт, който е на проби в австралийския клуб, реализира третия и четвъртия гол в срещата.

В 57-ата минута той получи пас от дълбочина, надбяга защитник и с хубав удар с левия крак вкара за 3:0.

Единадесет минути след това неразбирателство между вратаря и бранител на съперниковия отбор позволи на Болт да се разпише на празна врата за 4:0.

"Чувствам се страхотно, след като вкарах първите си два гола като титуляр. Щастлив съм, че дойдох тук и показах на света, че се развивам. Желанието ми е да бъда Маринър", заяви Болт след срещата.