Националният отбор на Венецуела сюрпризира неприятно звездната селекция на Аржентина, в приятелска среща между двата тима, играна на стадион "Уанда Метрополитано" в Мадрид.

Меси и компания отстъпиха с 1:3 в срещата, в която Лионел трябваше победоносно да се завърне в представителния тим на своята родина. Нападателят остана на терена за всички 90 игрови минути.

Снимка 356398

Източник: EPA/БГНЕС

Фактът, че съименникът му и селекционер на тима Лионел Скалони реши да заложи на по-млади футболисти в отбора тази вечер, се оказа от определящо значение.

Единствено Лаутаро Мартинес успя да се разпише за "гаучосите", но това се случи едва след 58 минути игра.

Преди това Венецуела вече бе стигнала до отбелязването на два от головете. Още в 5-ата минута на двубоя Саломон Рондон даде ранно предимство за своя състав, а две минути преди почивката Мурийо покачи на 2:0.

Марадона: Скалони може да класира Аржентина на Световно по мотоциклетизъм

"Той няма вина, че е начело на националния отбор"

След като футболистът на Интер, който трябва да замести друг аржентинец - Мауро Икарди в състава на "нерадзурите", бе точен за съперника, се стигна до нов гол, но той бе в полза на победителите.

Снимка 414022

Източник: Twitter

Джоузеф Мартинес реши всичко в мача четвърт час преди края. Тогава той вкара от дузпа, отсъдена в полза на отбора му.

Така Венецуела записа престижен успех, а в редиците на Аржентина определено ще има какво да си кажат и да разискват след регистрирания краен резултат.

Лионел Скалони: Оптимист съм за завръщането на Меси в националния отбор

Скалони: Оптимист съм за завръщането на Меси в националния отбор