Русия започна с победа участието си в турнира Лига на нациите. "Сборная" се наложи с 3:1 над Сърбия. Два гола за успеха вкара Артьом Дзюба, а веднъж се разписа Вячеслав Караваев. За сърбите точен бе Александър Митрович.

През първата част голове не паднаха. Веднага след почивката домакините поведоха. Бакаев влезе на скорост в наказателното поле и беше повален от Страхиня Павлович. Дузпата изпълни Дзюба, който много спокойно залъга Дмитрович и прати топката в обратния ъгъл - 1:0.

В 69-ата минута Жирков намери Караваев, който се разписа за 2:0. В 78-ата минута Митрович върна гостите мача.

Крайният резултат оформи Дзюба три минути по-късно.

В друг мач от тази вечер Унгария удари Турция с 1:0 като гост. Единственият гол в мача вкара Доминик Шобошлай в 80-ата минута.