Германия и Испания завършиха наравно 1:1 в мач от Лига "А", група 4, на Лига на нациите. Тимо Вернер откри резултата в 51-ата минута, а Хосе Гая изравни в добавеното време.

Срещата започна с натиск на Бундестима. В 11-ата минута Де Хеа спаси удар на Керер. Малко след това вратарят парира шут на Дракслер.

Стражът на Испания се намеси добре и след удар на Сане в 19-ата минута. В 36-ата минута Тимо Вернер получи топката в опразнената половина на Испания, напредна и стреля, но топката премина над вратата.

Снимка 494827

В добавеното време на първата част Родриго стреля с глава, но Трап спаси.

Второто полувреме започна с ново положение пред вратата на Германия. Домакините не успяха да изнесат добре топката и това позволи на Родриго да отправи удар, но Трап спаси. В следващите минути Бундестима взе инициативата на терена и скоро стигна до откриване на резултата. Госенс напредна отляво и отправи топката по земя в наказателното поле. Там Тимо Вернер успя да я поеме, преодоля двама играчи на Испания и с хубав удар по тревата намери вратата на Де Хеа за 1:0.

В добавеното време Испания изравни. Топката стигна до Гая след центриране на Феран Торес и защитникът изравни.

България и Ирландия завършиха 1:1 в Лига на нациите