Дания победи Сърбия с 2:0 като домакин в Копенхаген в двубой от Лигата на нациите. Головете за датчаните бяха дело на Алберт Грьонбек и Юсуф Поулсен. Нападателят пък се отчете с феноменален гол със задна ножица през втората част.

Първото полувреме започна много мудно и не предложи нищо кой знае какво докъм 30-ата минута. В 36-ата минута Алберт Грьонбек парира Предраг Райкович с много точен удар в десния долен ъгъл и откри резултата за 1:0. Голът бе потвърден след близо четириминутно преглеждане с ВАР.

В 61-ата минута Виктор Кристиансен отправи много прецизно центриране, което Юсуф Поулсен превърна в гол за 2:0. Снажният таран отбеляза с превъзходна задна ножица.

Така Дания вече има 6 точки след двете си победи с по 2:0 над Швейцария и Сърбия. "Червения динамит" е на първо място в група 4 в Дивизия А на Лига на нациите.

Сърбия пък е със само точка след 0:0 с Испания.

Люксембург - Беларус 0:1 в мач от Лига на нациите