Селтик спечели предсрочно титлата в шотландското футболно първенство. Отборът стигна до шестото си поредно отличие в страната.

"Детелините" победиха Хартс с 5:0 като гост и си гарантираха първото място осем кръга преди края на шампионата, тъй като имат преднина от 25 точки пред втория Абърдийн.

Това е най-ранният етап, на който се гарантира титлата в шампионата в историята.

Селтик изнудва Челси и Юнайтед за Муса Дембеле

"Детелините" искат минимум 30 млн. паунда за нападателя

Първият сезон на Брендън Роджърс, начело на клуба, се превръща в един от най-успешните, след като тимът спечели Купата на Лигата и е на полуфиналите в Купата на Шотландия.

Селтик записа 12-а поредна победа като гост. Отборът спечели 28 мач от 30-те двубоя в първенството, които е изиграл до момента.

Хартс започна по-добре мача и стигна до две-три положения. В 23-ата минута обаче гостите поведоха с попадение на Скот Синклер. Той направи двойно с Патрик Робъртс и заби топката покрай Джак Хамилтън. Три минути по-късно отново Синклер се разписа. И отново Робъртс бе част от атаката. Той развинти Авлонитис и изведе Синклер на добра позиция, а нападателят вкара петия си гол от три мача срещу "сърцата".

Двата бързи гола спряха устрема на домакините и реално сложиха край на интригата, а след почивката нещата на терена не се промениха. Стюърт Армстронг направи 0:3 в 54-ата минута, а малко по-късно най-добрият на терена Патрик Робъртс гарнира великолепното си представяне с много хубаво попадение.

Седем минути преди края Синклер оформи своя хеттрик. Той се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него. В последните минути остана време Брендън Роджърс да пусне в игра Коло Туре, който да обере овациите на агитката.