Нидерландия победи Полша с 1:0 в мач от група 1 на Лига "А" от турнира Лига на нациите. Единственият гол на "Йохан Кройф Арена" вкара Стивън Бергвайн в 61-ата минута.

Срещата бе ръководена от българския рефер Георги Кабаков и бе дебют селекционера на домакините Дуайт Лодевегес. Гостите бяха без суперзвездата си Роберт Левандовски.

"Лалетата" владееха инициатавата през първото полувреме, но не стигнаха до гол.  В 13-ата минута Йозвиак пробва далечен удар, който мина встрани от вратата. В 22-ата минута Промес стреля неточно.

В 27-ата минута Ван Дайк нанесе удар с глава, който Шчесни спаси. Малко след това Силесен се справи с коварен изстрел на Пьонтек.

В последните секунди на първата част удар от воле на Де Йонг срещна гредата.

В началото на втората част Депай не успя да овладее топката и да се разпише от отлична позиция.

В 61-ата Де Йонг центрира в наказателното поле, след което Ханс Хатебур насочи топката успоредно на вратата, а Бергвайн беше на точното място, за да завърши атаката за 1:0.

Малко след това Шчесни спаси удар на Промес.