Невероятен скандал е на път да взриви френския футбол. Причина за него е вратарят на Пари Сен Жермен Апула Едел.

Според информациите, Едел далеч не е този, за когото се представя. Бившият треньор на камерунския национален тим Никола Филибер обяви, че 24-годишният Едел се казва всъщност Амброас Беяма и е на 29 години.

Според Филибер, вратарят нарочно си е изкарал фалшив паспорт под друго име с цел да се изкара по-млад. Едел-Беяма игра за ПСЖ срещу Севиля в Лига Европа онзи ден, както и в мача от Лига 1 срещу Арл.

Ръководството на испанския тим вече е подало жалба до УЕФА, относно редовността на вратаря. Ако твърденията на Филибер се окажат верни, то евроцентралата ще трябва да присъди служебна победа с 3:0 на андалусийците, въпреки че на терена французите спечелиха с 1:0. ПСЖ са заплашени и от изхвърляне от френския елит.