Люксембург шокира Ирландия с 1:0 като гост в мач от квалификациите за Мондиал 2022. Двубоят бе от група "А".

Единственият гол в срещата вкара нападателят на Динамо (Киев) Жерсон Родригес в 85-ата минута.

С успеха Люксембург събра 3 точки, докато Ирландия е последен след две поредни поражения.

Малта също поднесе изненада тази вечер. Тимът стигна до 2:2 при гостуването си на Словакия. Двубоят бе от група "Е" на световните квалификации.

Малтийците поведоха с 2:0 след първата част. Точни бяха Гамбин в 16-ата минута и Сатариано в 20-ата минута. Словаците успяха да изравнят с два бързи гола след почивката. В 49-ата минута се разписа Давид Стрелец, а четири минути след това Мартин Шкриняр бе точен за 2:2.

До края на мача нови голове обаче не паднаха. Точката бе първа за Малта в квалификациите, докато Словакия вече има 2.