Чехия и Белгия завършиха наравно 1:1 в мач от квалификациите за Мондиал 2022. Срещата бе от група "Е".

Лукас Провод откри резултата в 50-ата минута, а Ромелу Лукаку изравни след час игра.

Така и двата тима имат по 4 точки в актива си и са лидери в групата.

Двубоят започна двуостро. В 9-ата минута добра възможност за гол пропусна Дрис Мертенс. Минута по-късно гредата спря удар на Михаел Крменчик. До края на първата част Кевин де Бройне и Леандер Дендонкер бяха близо до попадение, но не успяха да се разпишат.

Чехия поведе пет минути след почивката. Якуб Янкто намери в наказателното поле Лукас Провод. Халфът на Славия (Прага) с прецизен удар в десния ъгъл вкара за 1:0.

Десет минути след това Ромелу Лукаку изравни. Де Бройне намери деветката в наказателното поле, получи се меле, след което Лукаку прати топката във вратата за 1:1.

До края на мача други голове не паднаха.

Португалия изпусна два гола аванс срещу Сърбия, срещата завърши с дискусионна ситуация