Турнир: Лига на нациите Стадион: Зрители:

КРАЙ НА ДВУБОЯ! ИТАЛИЯ И ПОЛША НЕ СЕ ПОБЕДИХА - 1:1.

Спорна дузпа донесе равенство на Италия срещу Полша

Петшак влиза на мястото на Блашчиковски

78′

ГОЛ! Жоржиньо е точен от бялата точка.

76′

ДУЗПА ЗА ИТАЛИЯ! Според главния рефер, Блашчиковски е фаулирал Киеза в наказателното поле, но след повторенията се вижда, че решението на съдията не е напълно правилно.

72′

Киеза влиза на мястото на Инсиние

69′

Италианският отбор успя да се възползва по най-добрия начин от първата сериозна грешка в отбраната на Полша. Гилярдини бе изпуснат от своя пазач и опита да порази вратата на Фабиански, но той успя да избие. При последвалия шут на Бонавентура страничният съдия вдигна своя флаг за засада и опасността отново премина.

66′

Желински отстъпва мястото си на Линети

61′

Белоти заменя Балотели

60′
Снимка 377108

55′

Шимански заменя Матеуш

52′

Бернардески стреля от границата на пеналта, но топката премина покрай вратата.

46′

На почивката Бонавентура заменя Пелегрини

45′

Начало и на втората част!

45+2′

Край на първото полувреме! Полша се оттегля на почивка с гол аванс пред домакина Италия.

40′

ГООООЛ! Желински открива резултата! Левандовски чукна топката към своя съотборник, който бе изпуснат от защитата на "Скаудра адзура", и той шокира Донарума в края на първото полувреме.

37′

ПРОПУСК! Бернардерски не успя да вложи достатъчно точност в удара си и въпреки че беше на чудесна стрелкова позиция, изпрати топката встрани от вратата.

35′
Снимка 377103

26′

СПАСЯВАНЕ!!! Криховяк напредна в наказателното поле и се оказа сам срещу Донарума, веднага опита да се възползва от грешката в отбраната на Италия и стреля, но вратарят за втори път предотврати сигурен гол в мрежата си.

23′

Нов неточен удар от Италия, този път на Инсиние. Нападателят изпрати топката към вратата на Фабиански с доста сила, но тя така и не попадна в очертанията на целта.

19′

Разочароващо изпълнение на Бернардерски, който изпълни свободен удар. Топката бе разположена много близо до наказателното поле, но след шута му, тя премина високо над напречната греда.

18′

Жълт картон за Блашчиковски

14′

Жълт картон за Матеуш

9′

Жълт картон за Киелини

6′

СПАСЯВАНЕ! Левандовски комбинира бързо с Желински, който нахлу в наказателното поле, веднага стреля, но Донарума се хвърли и спаси.

4′

Марио Балотели опита да притесни Фабиански, но топката попадна право в ръцете на вратаря.

1′

6 Романьоли 13 Шимански

Тази вечер от 21:45 часа, Италия приема Полша в двубой от Група 3 на Лига "А" от новия турнир на УЕФА Лига на нациите.

"Скаудра адзура" ще се постарае да измие срама от неучастието си на Световното първенство през лятото в Русия, след като не успя да се класира за големия форум.

Роберто Манчини обяви състава на Италия за Лигата на нациите

Вижте го

Полша взе участие на Мондиал 2018, но определено не се представи убедително и играчите също са мотивирани за победа над своя съперник.

От състава на италианците отпадна Марко Верати, но бяха включени Марио Балотели, Жоржиньо, Давиде Дзапакоста и Емерсон Палмиери.

В групата на Полша пък не бе включен Камил Гросицки. В нея попадна Кристоф Пиатек, който се надява тази вечер да направи своя дебют.