Отборите на Италия и Полша не успяха да излъчат победител в дебютната си среща в новия турнир на УЕФА Лига на нациите. Двата тима завършиха наравно 1:1. Точен за домакините бе Жоржиньо, който се разписа от дузпа, а за гостите сред голмайсторите името си записа Желински.

Италия - Полша, 1:1 (Развой на срещата по минути)

Слаб мач за домакините

"Белите орли" стартираха своя натиск още с първия съдийски сигнал. В 6-ата минута, Левандовски комбинира бързо с Желински, който нахлу в наказателното поле, веднага стреля, но Донарума се хвърли и направи много важно спасяване. Втората сериозна голова възможност пред вратата на "Скаудра адзура" дойде в 26-ата минута, когато Криховяк напредна в пеналта и се оказа сам срещу стража на италианците, веднага опита да се възползва от грешката в отбраната на домакините и стреля, но Донарума за втори път предотврати сигурен гол в мрежата си.

Снимка 377106

В 37-ата минута, Италия най-накрая получи хубав шанс да открие резултата, но Бернардески не успя да вложи достатъчно точност в удара си и въпреки че беше на чудесна стрелкова позиция, изпрати топката встрани от вратата. Отговорът на полската дружина не закъсня и три минути по-късно, Желински мушна кълбото в мрежата на Донарума за 1:0. Левандовски чукна топката към своя съотборник, който бе изпуснат от защитата на "Скаудра адзура", и той шокира Донарума в края на първото полувреме. До края на първото полувреме не оставаше много време и домакините се оттеглиха с гол пасив след 45 минути игра.

Снимка 377107

През втората част, Италия се активизира и търсеше доста по-активно изравнително попадение. По-сериозна опасност пред вратата на Фабиански създадоха Бернардески и Бонавентура. Първият се откъсна отдясно, преодоля съперников защитник и веднага стреля от границата на пеналта, но топката премина покрай вратата. След това, италианският отбор успя да се възползва по най-добрия начин от първата сериозна грешка в отбраната на Полша. Гилярдини бе изпуснат от своя пазач и опита да порази вратата на Фабиански, но той успя да избие. При последвалия шут на Бонавентура страничният съдия вдигна своя флаг за засада и опасността отново премина.

Снимка 377105

В 76-ата минута, главният рефер сметна за редно да отсъди дузпа в полза на "Скаудра адзура", след като Блашчиковски се хвърли на шпагат, за да спре нахлуващия в наказателното поле Киеза. След повторенията обаче се видя, че всъщност футболистът на гостите пръв стига до топката. С изпълнението на 11-метровия наказателен удар се нагърби Жоржиньо, който бе безкомпромисен и прониза мрежата за Фабиански за 1:1.

До края на двубоя така и не станахме свидетели на нови по-опасни атаки и двата отбора си поделиха по точка в дебютния си мач в Лигата на нациите.