Турнир: Лига на нациите Стадион: "Джузепе Меаца", гр. Милано, Италия Зрители:

Пет минути добавено време.

88′

Голям шанс се откри пред Оярсабал, чийто шут без подготовка е майсторски избит от Лорис.

86′

Лапорт получава жълт картон, има късмет, че шутът на Гризман от статичното положение не бе точен.

85′

Мерино заменя Торес.

85′

Форналс влиза на мястото на Родри.

80′

ГОООООЛ! ПЪЛЕН ОБРАТ!

Килиан Мбапе бележи за 2:1, след като беше изведен очи в очи с вратаря от Ернандес. Впоследствие ВАР разгледа предишна ситуаця, но голът е зачетен, не е имало нарушение.

79′

Дюбоа заменя Павар.

75′

Коке влиза на мястото на Гави.

69′
Снимка 549737

66′

ГОООООООЛ! 1:1!

Бензема изравнява светкавично резултата! Намиращият се в топ форма нападател на "петлите", завърнал се след изгнание в националния тим, прониза иберийците с чудесен шут от границата на наказателното поле. Асистенция за Килиан Мбапе.

65′

ГООООООООЛ! 1:0!

Оярсабал е в прегръдките на съотборниците си! Беше изведен чудесно от Бускетс и матира френския вратар в долния десен ъгъл.

64′

ГРЕДА!

Ернандес бе много близо да отбележи, преодоля вратаря, но нямаше шанс.

61′

Пино влиза на мястото на Сарабия, който не може да продължи.

55′

Жул Кунде получава картон.

48′
Снимка 549740

47′

Пол Погба си заслужи жълт картон.

46′

ВИЖТЕ ТУК КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ.

45′

Вече сме във второто полувреме.

45+2′

Край на първата част.

43′

Рафаел Варан е заменен от Дайо Упамекано.

31′

Испанците имат сериозни претенции за дузпа!

Играта е спряна, но след консултация със системата ВАР реферът преценява, че нарушение няма.

25′

Владението на топката е 66:34 в полза на Испания.

22′
Снимка 549739

12′

Феран Торес изведе Сарабия зад защитата, но ударът не затрудни особено Лорис.

6′

Аспиликуета изби топката топката под носа на Бензема, който се позабави с изстрела след чудесно извецдане на Погба.

2′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В СРЕЩАТА.

1′

18. Форналс

Испания се изправя срещу Франция във финала на Лигата на нациите. Мачът е на "Сан Сиро" от 21:45 часа. Момчетата на Луис Енрике елиминираха домакина Италия, слагайки край на рекордната серия на европейския шампион от 37 поредни мача без поражение. Възпитаниците на Дидие Дешан пък показаха характер и обърнаха атрактивната Белгия от 0:2.

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

В изиграните 35 дуела предимството е на страната на Ла Фурия - 16:12 успеха.

Дидие Дешан: Не знам дали в момента има отбор, който да надиграе Испания

Едно е сигурно - мачът ще е различен от този срещу Белгия, споделя специалистът

Куриозно, но факт - първите 19 двубоя между двете велики футболни нации са контроли. И първият официален сблъсък между тях се явява финалът на Евро 1984, спечелен от "петлите" у дома с 2:0.

Следват още 5 официални мача, които неизменно са спечелени от французите, като изключим равенството 1:1 на Евро 1996 в група с България и Румъния. Испания чака до Евро 2012, за да победи най-после големия си съперник в мач от голямо значение.