Хърватия и Португалия си спретнаха неочаквано вълнуващо дерби, в мач без значение от Лига А, група 3 в Лигата на нациите.

Двата тима показаха, че за тях професионалното отношение към ангажиментите с националната фланелка са над всичко, като приключиха спора помежду си при зрелищното 2:3, въпреки че отдавна бе ясна съдбата на всеки от съставите в групата.

Иберийците загубиха важната битка с Франция за първото място преди дни. Хърватите трябваше да запишат поне идентичен резултат с този на Швеция от същата вечер, за да не завършат на дъното.

Франция победи Швеция с 4:2

Швеция дръпна лъва за опашката и съжали, Жиру с незабравима вечер за Франция

Успех с 4:2 за "петлите"

В началото на септември Португалия срази световния вицешампион с 4:1, но днес нямаше причина мотивацията на гостите да бъде на същото ниво.

Въпреки това мач се получи и то такъв, който може да задоволи претенциите на голяма част от аудиторията.

Може би без подчертаните привърженици на Кристиано Роналдо, който не блесна с нищо в сблъсъка. Той не се отчете нито с попадение, нито с асистенция, но пък си заслужи жълт картон след 54 минути игра.

Снимка 505791

Източник: UEFA.com

Иначе Ковачич вкара единственото попадение за първите 45 минути. Той се разписа след 29 минути игра.

Снимка 367780

Източник: FIFA.com

След паузата Рог бе изгонен за домакините, което промени съотношението на силите между двата тима и "пробуди" желанието за игра в състава на гостите.

Рубен Диаш вкара за 1:1 след 52 минути игра, а обратът стана пълен след точно час игра, когато Жоао Феликс вкара второ попадение на Португалия.

Снимка 505792

В 65-ата минута, с втория си гол в срещата, Ковачич направи резултата 2:2.

В последните секунди на редовното време Рубен Диаш вкара и втория си гол в мача, връчвайки трите точки на своя отбор.

Испания разгроми Германия с 6:0!

Испания се подигра с Германия, писа "отличен" на Бундестима и спечели групата си в Лигата на нациите

6:0 за Ла Фурия в Андалусия!

В заключителното подреждане на групата, Хърватия е на предпоследната позиция, с актив от 3 точки. Португалия е под номер 2 с 13 на сметката си.