Франция победи Швеция в мач от Лига А, група 3 в Лигата на нациите. Двубоят между двата тима приключи при резултат 4:2, въпреки че при по-дълго добавено време, можеше да се стигне и до по-сериозна разлика в резултата.

Французите се оказаха догонващи в резултата, но това ги амбицира допълнително и изкара наяве способностите на част от лидерите на тима, в отделните игрови линии.

Ситуацията в този мач бе същата както при другия в групата. "Петлите" играха изцяло за честта си, тъй като вече си осигуриха първото място с важната победа над Португалия.

Скандинавците трябваше да запишат по-добър резултат от този на Хърватия, за да не финишират на дъното.

Швеция имаше да си връща за минималното поражение с 0:1 от Франция през септември, но днес не успя да вземе мечтания реванш.

Снимка 505778

Източник: Twitter

Иначе двубоят стартира по чудесен начин за гостите, като след едва 5 минути игра Клаесен вкара за 0:1.

Жиру изравни само 11 минути по-късно, като привлече вниманието върху себе си с формата, която демонстрира, в съчетание със завидното си самочувствие и желание за участие във всяка акция за своя състав.

Снимка 505779

Девет минути преди паузата, оставен непокрит в полето на съперника, Бенжамен Павар вкара за 2:1, правейки обрата пълен още преди паузата.

Снимка 505789

След почти час игра Оливие Жиру прати топката за втори път в мрежата на съперника, затвърждавайки доброто си представяне тази вечер.

Снимка 505782

Робин Куайсон се разписа за гостуващия тим две минути преди края на редовното време, но в последните мигове на даденото продължение, Кингсли Коман оформи крайното 4:2.

Нови попадения не бяха реализирани и по този начин Франция финишира надпреварата в групата си с актив от 16 точки, докато шведите остават с 3 пункта, на дъното в класирането.