Испания разгроми Германия в мач от Лига А, група 4 от Лигата на нациите. Световните шампиони за 2010 и 2014 година се изправиха един срещу друг в един от най-очакваните сблъсъци в турнира.

Битката приключи при разгромното 6:0 за Ла Фурия, което постави под въпрос за пореден път бъдещето на селекционера на Бундестима Йоахим Льов.

Точни за победителите бяха Мората, Родри, Оярсабал и на три пъти Феран Торес. Германия завърши без точен изстрел в очертанията на вратата.

Снимка 505783

Източник: UEFA.com

Последните два дуела между двете велики футболни нации завършиха без победител. Тази вечер обаче спор нямаше, като на терена господар бе отборът на Испания.

Бундестимът е с 9 пункта на сметката си, докато Ла Фурия е с 11 в крайното класиране на групата.

На трета позиция е тимът на Украйна, който с 6 точки и трябваше да гостува на Швейцария. Преди броени часове обаче стана ясно, че двубоят няма да се проведе по план. Причината за това - многото положителни тестове, дадени от националите на Украйна.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Испания - Германия 6:0!

Интересни избраници за испанския тим

През първото полувреме очевидно по-добрият отбор на терена беше този на домакините. Испанците наложиха високо темпо на игра още в самото начало на двубоя и това продължи до почивката.

Само в първите 10-ина минути, Ла Фурия вече можеше да води в резултата, ако не бяха пропуските на Мората и Торес, както и солидните намеси на Нойер.

В 17-ата минута центриране на влезлия от скамейката на терена Руис намери останалия умишлено на задна греда Алваро Мората, който не остави шансове на Гнабри в единоборството между двамата и с глава прати топката в мрежата за 1:0.

Снимка 505776

Източник: Twitter

Руис се появи преждевременно в игра, след като принудително заменен бе Каналес, който получи разтежение.

В 33-ата минута Олмо получи подаване от Коке и стреля, но топката се отби в напречната греда. При добавката на Феран Торес нямаше шансове за бърза намеса на Нойер и преднината на испанците беше удвоена.

Минута по-рано Нойер трябваше да се намесва решително, като спаси тима си именно след опит на Торес да вкара за 2:0.

Снимка 505785

Опитният вратар на Бундестима бе последна преграда в още няколко случая в средата на полувремето, като ако не бяха неговите спасявания, предимството на съперника можеше да бъде още по-сериозно.

Седем минути преди почивката, отново след центриране от статично положение, Родри стреля много технично с глава и прати кълбото в противоположния ъгъл, което заблуди защитата и стража на немския тим, който се оказа вече с 3 гола пасив, още преди началото на вторите 45 минути от битката.

Десет минути след почивката Гая бе изведен очи в очи срещу Нойер, но не побърза да стреля, видя включилия се на скорост Феран Торес и му асистира за 4:0.

Последваха нови три солидни възможности за Испания.

Снимка 505775

Първо Торес пропусна да оформи хеттрика си, а след това и Родри получи чудесно подаване от Коке, но не се възползва. Самият Коке изпробва късмета си с изстрел от много далечна дистанция, но не сполучи.

Льов осъществи няколко промени в тима си, но акциите на испанците не спираха и за минута.

Нойер бе обстрелван от всякаква дистанция, като при друг вратар за Германия в мача, разгромът заплашваше да стане пълен.

В 72-ата минута, малко преди да бъде заменен, Торес все пак вкара третия си гол, получавайки заслужени поздравления от всички свои съотборници.

Снимка 505784

Минута преди края пък влезлият като резерва Оярсабал бе точен за крайното 6:0, след поредната асистенция на Гая в срещата.