Жълт картон за Павар.

77′

Вормер заменя Промес.

75′

ГОООООЛ ЗА ФРАНЦИЯ! Жиру най-накрая се отпуши, при това по страхотен начин! Нападателят засече от воле центриране от левия фланг на Бенжамен Менди - 2:1!

Снимка 377381

73′

Контраатака на Франция с три подавания намери Жиру пред вратарското поле, но нападателят на Челси е блокиран от защитник на гостите.

69′

Добра възможност за Депай, който с удар по диагонал от наказателното поле опита да изненада Ареола, но топката срещна мрежата от външната страна.

67′

ГООООЛЛ ЗА ХОЛАНДИЯ! Райън Бабел изравнява, след като засече центриране на Тете от десния фланг - 1:1!

Снимка 377360

63′

Менди замени Ернандес.

56′

Жълт картон за Гризман.

50′

Мбапе отново притеснява отбраната на "лалетата", но ударът на френския талант от линията на наказателното поле мина над вратата.

45′

Начало на второто полувреме!

45′

Край на първото полувреме, в което "петлите" доминираха изцяло.

Снимка 377362

38′

Мбапе вдигна публиката на "Стад дьо Франс" на крака с типичен пробив през няколко човека в наказателното поле, но в крайна сметка топката му бе избита.

35′

Темпото на игра спадно леко в последните минути, а холандците имаха добра възможност да обстрелват вратата на Ареола, но удар на Тете по диагонал от наказателното поле бе крайно неточен.

Снимка 377358

26′

Центриране от фаул е засечено от Мбапе с глава, но ударът му е слаб и спасен без проблем от Силесен.

23′

Холандците успяха да изнесат играта далеч от вратата си в последните минути, а действията се развиват предимно в центъра на терена.

20′

Тотална доминация на домакините след попадението на Мбапе в 14-ата минута.

14′

ГОООЛЛ ЗА ФРАНЦИЯ! Сериозна грешка в изнасянето на топката от страна на холандците позволи на Блес Матюиди да пусне успореден на вратата пас, а Килиан Мбапе на метри от голлинията вкара за 1:0!

Снимка 377349

11′

Мбапе бе намерен на точката на дузпата, но ударът на звездата на ПСЖ от движение попадна в обсега на Силесен.

10′

Французите поеха контрола върху мача в последните минути, като действията на терена се развиват пред полето на Силесен.

3′

Гостите отговарят с удар от дъгата пред наказателното поле на Куйнси Промес, който мина до страничната греда на вратата на Алфонс Ареола.

2′

Какъв пробив на Мбапе! Младата звезда на Франция развинти холандската защита отдясно в наказателното поле, озова се на добра позиция, но силният му удар бе спасен от Силесен!

Снимка 377348

1′

22. Менди 22. Клуйверт

Франция приема Холандия в мач от Група 1 на Лига "А" от турнира Лига на нациите.

За световните шампиони това ще е втората среща в дебютното издание, след като преди няколко дни селекцията на Дидие Дешан стигна до нулево равенство при визитата си на Германия.

Тогава герой за "петлите" бе вратарят Алфонс Ареола, който спаси доста положения, благодарение на което французите стигнаха до точка.

За Холандия пък срещата е първа в турнира. "Лалетата" отварят нова страница, с надеждата, че отново ще играят на големи форуми. Тимът пропусна последния Мондиал, така че към футболистите очакванията за предстоящата кампания са големи.