Германия и Франция не излъчиха победител в мач от група "1" на зона "А" на Лига на нациите. Двубоят на "Алианц Арена" в Мюнхен завърши 0:0.

Бундестимът определено трябва да съжалява, че не успя да подчини световните шампиони. Възпитаниците на Йоги Льов пропуснаха няколко отлични възможности за гол чрез Матс Хумелс, Матиас Гинтер, Марко Ройс и Тимо Вернер. Страхотен мач изигра вратарят на "петлите" Алфонс Ареола, който на няколко пъти демонстрира отличен рефлекс. Мануел Нойер също трябваше да се намесва и го направи подобаващо на два пъти срещу Антоан Гризман и след удар с глава на Жиру.

Германия - Франция 0:0

Сблъсъкът започва в 21:45 часа на "Алианц Арена"

Двубоят започна с домакински натиск. Във 2-ата минута Рюдигер контузи Павар, но бранителят на "петлите" успя да продължи участието си в срещата. В 13-ата минута Вернер проби и потърси свой съотборник в наказателното поле, но френската защита се справи.

В 18-ата минута Вернер оправи първия точен удар в мача. Нападателят получи топката на границата на пеналтерията, но стреля в центъра на вратата и Ареола спаси.

Снимка 376890

Източник: twitter

В 35-ата минута Хумелс стреля с глава след центриране от корнер, но топката мина покрай лявата греда. Две минути по-късно Нойер се намеси блестящо и отрази удар с глава на Оливие Жиру

В края на първото полувреме пред Франция се откриха още две отлични въможности за гол. В 43-ата минута Килиан Мбапе изпълни добре пряк свободен удар, но отново Нойер бе на висота. Две минути след това топката се разходи по голлинията на германците, но никой не успя да насочи кълбото във вратата.

Снимка 376907

Втората част започна с добра възможност за "петлите". Антоан Гризман се озова на стрелкова позиция, но шутира слабо в центъра на вратата и Нойер улови. В 64-ата минута отново седмицата на гостите опита да вкара, този път с шут от 22 метра, но Нойер плонжира и изби.

Минута по-късно Марко Ройс бе близо до гол. Офанзивният играч се измъкна от защитата на Франция и стреля под гредата, но Ареола изби в корнер. В 72-ата минута Германия бе близо до гол, но отново френският вратар бе на висота. Стражът отрази силен удар на включилия се в атака Матс Хумелс.

Снимка 376905

Серията от отлични изяви на Ареола продължиха в следващите минута. Вратарят първо демонстрира чудесен рефлекс и изби в корнер удар с глава на Гинтер. При последвалия ъглов удар Хумесл за трети път опита да се разпише, но френският страж улови кълбото.

До края на срещата не се случи нищо запомнящо се и двата тима не успяха да се победят.