В малко по-различен от обичайния си състав, националният отбор на Хърватия записа поражение на собствен терен от състава на Тунис.

Постигналите истински фурор в последното си участие на Световно футболно първенство "шахматисти" отстъпиха с 1:2 пред опонента си.

Снимка 368471

Източник: FIFA.com

Петкович вкара за домакините, но с попадения на Бадри и Слити, гостуващият тим се добра до крайния успех в приятелската среща, състояла се на стадион "Анджелко Херявец" във Вараждин.

Брозович, Перишич, Модрич, Калинич, Йедвай, Чалета-Цар и други популярни състезатели на хърватския отбор започнаха срещата от резервната скамейка, давайки възможност на много от бъдещите попълнения в състава да демонстрират на какво са способни.

Снимка 368470

Мсакни асистира на Бадри за 0:1 след едва 16 минути игра, като това се оказа и единственото попадение за първите 45 минути от мача.

Две минути след паузата Петкович върна хърватите в срещата с гол за 1:1, но това не сложи точка на спора.

Двадесет минути преди последния сигнал, след точно изпълнена дузпа, Наим Слити вкара за крайното 1:2 и позволи на тима си да напусне страната с високо вдигната глава.

Лука Модрич: Да бъда треньор? Не мисля, че ставам за това...

"Не съм готов за главоболията, които тази професия носи"