Селекционерът на „петлите" Дидие Дешан е доволен от победата над Италия с 2:1, макар, че срещата бе приятелска. Наставникът на националния отбор на Франция смята, че ремито в световната квалификация срещу Испания като гост, и победата над  вицешампиона на Европа Италия са променили манталитета на футболистите.

„Действително мачът срещу Италия бе прияте

лски. Но резултатът е важен и в такива срещи. В крайна сметка спечелихме с 2:1 в Парма срещу вицешампиона на Европа. Имаме обаче да извървим още дълъг път докато стигнем съвършенство в играта. Започнахме доста плахо. Първите 20 минути на срещата не показваха, че ще направим нещо. Трябваше италианците да открият резултата, за да се стреснем, и да заиграем по-агресивно и смислено. Доволен съм от поведението на моите футболисти, които успяха да удържат мача в свои ръце до последните минути.

Наистина в последните два мача направихме реми като гост на Испания и победихме Италия на техен терен. Това не означава обаче, че сме станали прекалено добри.

Бях изненадан в началото на мача от италианския отбор. Вместо Балотели да бъде консуматор в атака, той подаваше топки на останалите нападатели.

Що се отнася до титулярния състав на Франция, той вече се избистря. Независимо от това, вратата на националния отбор не е затворена за други футболисти".