След като отпадна злощастно на крачка от финала в Шампионската лига, холандският гранд Аякс все пак успя да се събере и вече почти сигурно е шампион в Ередивизие.

Момчетата на Ерик тен Хаг спечелиха убедително домакинството си на Утрехт с 4:1, а техният преследвач - ПСВ Айндховен, загуби от Аз Алкмаар.

И тъй като в Холандия при равен брой точки се гледа головата разлика, в последния кръг "филипсите" трябва да наваксат изоставане от 15 гола разлика, за да са шампиони и да се надяват, че Аякс ще падне от изпадналия вече Де Граафшап.

Утрехт по принцип винаги е бил от най-неудобните съперници за гранда от Амстердам и го доказа веднага след първия съдийски сигнал на "Йохан Кройф Арена". Само секунди след началото Отман Бусаид откри за гостите и хвърли в смут трибуните, но резултатът бързо беше изравнен. Още в 14-та минута Дони ван де Беек пусна страхотен пас пред границата на вратарското поле и Клаас-Ян Хунтелаар вкара за 1:1.

В продължението на първата част Душан Тадич асистира на Дони ван де Беек за 2:1.

Малко преди края Клаас-Ян Хунтелаар качи топката на главата на Душан Тадич и той направи 3:1. Последното попадение беше дело отново от Тадич, който беше точен от дузпа.