Сан Хосе Шаркс победи с 4:2 Тампа Бей Лайтнинг в мач от първенството на НХЛ пред 19 000 зрители.

В първата третина на двубоя гостите от Сан Хосе поведоха с попадението на Джо Торнтън в 4-ата минута на двубоя. Това попадение се оказа единствено през първата част на срещата.

Втората част премина равностойно като резултатът в нея беше 1:1.

За Сан Хосе вкара Райън Клоу, а Льокавалие намали разликата като отбеляза попадение за домакините и направи резултата 1:2.

Превъзходството на "акулите" пролича през третата третина, когато с нови две попадения на Патрик Марло и Майкъл Грир направиха резултата 4:2 за Сан Хосе.

Попадението на Мартин Луис беше само за да намали разликата в резултата.

От отправените към вратата на Евгени Набоков 20 удара само два влетяха във вратата му.

Колорадо Авеланч победи с 4:1 Минесота. Милан Хейдук вкара на два пъти във вратата на Мени Фернандес. По веднъж отбелязаха Арнасон и Лапериер, а за Минесота почетното попадение беше дело на Демитра през втората част на срещата.