Звездният отбор на Русия постигна много трудна победа с 4:3 (0:1, 4:1, 0:1) срещу състава на Северна Америка в мач от група "В" на турнира за Световната купа по хокей на лед, в който участват най-силните хокеисти в света. Отборът на Северна Америка всъщност е съставен от млади хокеисти от САЩ и Канада.

Североамериканските младежи започнаха мача много устремно и пред вратата на руския вратар Бобровский започнаха да се редят опасни моменти. Още в 6-ата минута Матюс увенча усилията на отбора си и откри резултата. От своя страна руските хокеисти не успяваха да създадат опасни положения пред противниковата врата.

Втората третина също започна с превес на североамериканците и на Бобровски на два пъти му се налагаше да спасява оставен сам срещу нападател на противника. Все пак в 30-ата минута, макар и малко случайно, Русия успя да изравни. Наместников пое отбитата от вратаря шайба, ударът му срещна щангата, но след това се отби в гърба на вратаря и влезе в мрежата.

Този гол подейства като допинг за руснаците и само за 6 минути те вкараха още три чрез Кучеров, Кузнецов и Тарасенко.

Хокеистите на Русия вече мислеха, че са си свършили работата, но в края на третината Рили върна една шайба.

Третата третина премина отново при превъзходството на Северна Америка. Отново отличният Бобровски спаси отбора си. Все пак 43-ата минута Нюджънт намали на 3:4. Особено драматични бяха последните минути. Русия трябваше да играе в продължение на 94 секунди трима срещу петима след изгонването на Панарин и Анисимов, а след това още 33 секунди четирима срещу шестима, когато Северна Америка извади вратаря. Но все пак руснаците оцеляха.

Така след изиграването на два мача и двата отбора имат по една победа и една загуба.

В група "А" Чехия претърпя втора загуба от отбора на Европа с 2:3 (0:0, 1:1, 1:1, 0:1) след продължение. В състава на Европа са включени хокеисти, които не са от четирите отбора участващи в турнира - Русия, Чехия, Швеция и Финландия. В редовното време мачът завърши 2:2, а Драйзайтъл донесе победата за Европа в третата минута на добавеното време.