Торонто Мeйпъл Лийфс 4-5 Уошингтън Кепитълс  (1-4, 1-0, 2-1)

Том Уилсън и ТиДжей Оши вкараха по два гола за победителите в редовния сезон от НХЛ Уошингтън и допринесоха за третата победа на своя отбор в плейофната серия с Торонто.

Александер Овечкин вкара втория гол за столичани през първата третина, когато победителите поведоха с 3 гола разлика - 4-1. Брейдън Холтби спаси 30 шайби на вратата на победителите.

„Кленовите листа" опитаха всичко да обърнат мача, но успяха да съкратят преднината на гостите до един гол едва няколко секунди преди сирената.

Снимка 289415

Бостън Брюинс 0-1 Отава Сенатърс (0-1, 0-0, 0-0)

Отава измъкна „футболна" победа срещу Бостън и води също с 3-1 успеха в серията. Голът за хокеистите от столицата на Канада вкара Боби Райън в 6-та минута на последната третина. Ерик Карлсон стреля умишлено извън вратата и Райън засече шайбата, преодолявайки вратаря Туука Раск.

Крейг Андерсън спаси 22 удара. Той се справи на два пъти, когото Брад Маршанд оставаше сам срещу него. Раск на вратата на Бостън отрази 26 шайби.

Сейнт Люис Блус 0-2 Минесота (0-1, 0-1, 0-0)

С голове на Чарли Койл в 17-та минута и Мартин Ханзал в 37-та минута Минесота успя да остане в серията и да спечели първа победа срещу Сейнт Луис.