Отборът на Питсбърг Пингуинс постигна уверена победа с 5:2 като гост (2:0, 3:2, 0:0) над Каролина Хърикейнс в мач от Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Резултатът в мача бе открит след точното попадение на хокеиста на Питсбърг Паскал Дюпюи, а голът на чеха Петр Сикора позволи на гостите да поведат с 2:0 след края на първата третина.

През втората част Питсбърг Пингуинс поведоха с 3:0 след шайбата, вкарана от руснака Руслан Федотенко, а хокеиста на Каролина Мат Кълън успя да отбележи първият гол за домакините - 1:3. Но играчите на Питсбърг нямаха намерение да спират дотук и вкараха още 2 шайби, като се отличиха Мирослав Сатан и Петр Сикора (5:1). Играчите от Каролина, от своята страна, успяха да отговорят само с още един гол, отбелязан след точния удар на Туомо Тууту – 2:5.

Отборът на Монреал Канейдиънс като домакин разгроми Ню Йорк Рейнджърс с 6:2 (3:0, 1:2, 2:0). Още след първия период хокеистите на Монреал поведоха в резултата с 3:0 след точните шутове на Мат Д’Агостини, Роберт Ленг и Маркус Наслунд.

Във втората част на двубоя гостите успяха малко да изравнят играта и отбелязаха два гола чрез Найджъл Дейвис и Максим Лапиере – 3:2, но до края на третината Маркус Наслунд успя отново да отбележи и резултатът стана 4:2 за канадския клуб. В заключителната част на двубоя Мат Д’Агостин и Робърт Ленг успяха да повторят постижението на съотборника си, като също вкараха по две попадения и оформиха крайното 6:2.