Ямбол и ЦСКА изиграха изключително интересен мач от 13-я кръг на мъжкото баскетболно първенство на България. В зала "Диана" гостите стигнаха до успеха с 81:74 точки. "Червените" спечелиха първата част с 18:17, но във втората домакините показаха по-стабилна игра, поведоха с 10 точки - 37:27, и на полувремето имаха аванс от 8 - 41:33.

През третата четвърт с кош и наказателен удар на капитана Георги Давидов ЦСКА поведе с 51:50 в 28-ата минута, а след тройка на Живко Стоянов след 30 минути игра гостите водеха с 55:53. В последната четвърт домакините започнаха по-добре, поведоха с 65:61, но след това момчетата на Росен Барчовски направиха серия от 12:0 за 1:50 минути и решиха мача, след като две минути преди сирената поведоха със 73:65.

След това Коешинов вкара две поредни тройки за Ямбол и домакините намалиха на 71:73. С кош на Лавел Пейн и два наказателни удара на Давидов "червените" дръпнаха със 77:71 и стигнаха до успеха с 81:74 точки. Най-резултатни за победителите бяха Георги Давидов с 21 точки, Майк Хендерсън добави 19, а Христо Николов - 15. Лавел Пейн записа "дабъл-дабъл" - 12 точки и 15 борби. За Ямбол Дечо Коешинов и Станислав Говедаров реализираха по 15 точки.

В другите срещи Рилски спортист победи Черно море Еврохолд с 99:77 точки, след като варненци изиграха изключително слаба първа част, завършила 26:9 за домакините. Балкан (Ботевград) разгроми като гост БК Сливен с 85:63 точки, а Спартак (Плевен) се наложи като домакин над Дунав 2007 (Русе) с 90:71 точки.