Лукойл Академик се класира за финала в НБЛ. Това стана възможно, след като тази вечер действащите шампиони се наложиха при домакинството си на Рилски спортист с 80:76 (19:21; 18:14; 20:20; 23:21).

Това бе мач №5 между съставите и по този начин "студентите" затвориха серията с общ резултат 3-2 успеха.

Дани Гибсън беше най-резултатен за победителите - 28 точки, Стив Зак се отличи с "дабъл-дабъл" - 14 точки и 13 борби, а Максим Корниенко и Христо Захариев добавиха съответно по 13 и 10 точки.

Ентусиазмът на Рилецо срещу опита на Лукойл Академик

Днес е третият мач от плейофната серия

Йордан Бозов наниза 21 точки за самоковци, Девън Шелтън записа срещу името си 16 точки и 10 борби, а Еван Бруинсма и Златин Георгиев добавиха съответно по 16 и 12 точки.

В първата част от мача Рилецо бе на ниво, проби "стената", изградена умело от съперника и в крайна сметка съумя да съхрани крехкия си аванс - 21:19.

Във втория период обаче домакините, водени от Аврамов и Гибсън, успяха напълно да заличат изоставането си и да поведат с 37:35 на почивката.

Берое отново по-добър от Черно море, ще играе на финал

12 тройки за старозагорския тим, 3-0 за тях в серията

Третата четвърт не се различаваше особено от първите две части - много равностойна игра и постоянна размяна на лидерската позиция. 60 секунди преди финала на периода резултатът бе равен - 55:55. След прекъсване за Лукойл обаче домакините отново бяха по-съобразителни и след пробив на Асен Великов, "студентите" поведоха с 57:55 след 30 минути игра.

В заключителните десет минути на терена се разрази истинска битка за всеки сантиметър. Буквално в последните мигове от сблъсъка домакините от Правец показаха по-висока концентрация в решителните моменти и това им подсигури крайния успех и класиране на финал в НБЛ - 80:76.