Берое очаквано се класира за заключителния сблъсък в НБЛ, след като спечели полуфиналната си серия срещу Черно море Тича с 3-0 победи.

Старозагорският отбор надделя категорично с 94:68 третия мач, който се игра във Варна.

Така за първи път в историята си клубът ще спори за златните медали в най-високото ниво на българския мъжки баскетбол.

До момента играчите на Любо Минчев спечелиха и двете си финални битки - за Купата на България и в Балканската лига.

Лукойл Академик отнесе Рилски спортист, предстои битка в Самоков

Равенство в серията: Лукойл отнесе Рилецо, предстои битка в Самоков

15 точки разлика за победителите

Сега и двата тима ще очакват развитието на другата полуфинална серия, за да научат съперниците си, съответно в двубоите за титлата и за бронзовите медали.

Шампионът Лукойл Академик и Рилски спортист си размениха по една победа в Правец, а следващите два мача са в Самоков.

Берое отнесе Черно море - 102:68!