Хасково не позволи Монтана да празнува с спечелването на баскетболаната титла при дамите. Южнячките победиха като гости с 85-84 и отложиха развръзката поне с още един ден.

Шест секунди преди края монтанчанките се виждаха шампионки, когато малийката Мея Тирера отбеляза 2 точки. В края на третата третина домакините водеха с 10 точки и съзадоха впечатлението, че могат лесно да приключат серията. В последната четвърт Хасково методично намаляваше разликата с темпо, колкото минути остават толкова точки изостават.

Две минути преди края вездесъщата Мея Тирера изведе гостенките напред. Последва размяна на водачеството и 27 сек. до сирената Закъри вкара два наказателни удара за Монтана. Публиката предчувстваше титлата, но Тирера първо пропусна. Все пак тя спечели борбата и осигури поне още една среща между двата достойни съперника.

Мея Тирера вкара 34 точки, направи 9 борби и 5 асистенции. Катерина Рудева записа 17 точки и 10 асистенции, а Ралица Нанева завърши с 16 точки за Хасково.

Келиндра Закъри отбеляза 27 точки за Монтана, Моник Рийд и Даниела Петрова се отчетоха с 14.

Утре от 18:00 часа е четвъртия двубой. Цялата спортна общественост в Монтана живее с надеждата, че титлата ще бъде спечелена.

Снимка 231451

Монтана 84-84 Хасково (24-21, 23-15, 17-18, 20-31)

Монтана: 11.Моник Рийд (39-14), 23.Даниела Петева (39-14), 31.Келиндра Закъри  (39-27), 1. Виктория Стойчева (30-10), 2. Шарел Атън (28-11). резерви: Радостина Димитрова (19-8), Габриела Николова (5), 33.Надежда Симеонова (1).

Хасково: 4. Нели Пашева (40-4), 6. Катерина Рудева (40-4), 10.Ралица Нанева (40-16), 13.Мея Тирера (40-34), 53.Доминик Моузли (23-9). резерва: 7. Жени Димитрова (17-5).